تاریخ انتشار : 1402/10/26 چاپ خبر

کاشت ۴.۵ میلیون اصله نهال حرا تا پایان سال در استان بوشهر

استاندار بوشهر در راستای توسعه فضای سبز و طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، از کاشت ۴.۵ میلیون اصله نهال حرا در استان بوشهر تا پایان سال خبر داد.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در بازدید از کاشت درخت حرا در جاده نگین بندر بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه فضای سبز و طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، امروز حدود 5 هزار اصله نهال حرا در جاده نگین کاشته شد.کاشت نهال حرا با مشارکت علاقه‌مندان به حفظ محیط زیست غرس شد و این روند هر هفته تداوم دارد.

وی تصریح کرد: در طی 4 سال آینده، 25 میلیون اصله نهال در استان بوشهر کشت می‌‍‌شود که امسال افزون بر 4.5  میلیون اصله نهال کاشته خواهد شد.

استاندار بوشهر بیان کرد: از دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های جهادی و مردم انتظار داریم همکاری لازم را در اجرا دقیق این طرح داشته باشند و از رسانه‌ها نیز تقاضا می‌شود در اطلاع‌رسانی این طرح اهتمام ورزند.

کاشت 10 هزار اصله نهال حرا در جاده نگین بوشهر

عبدالرحمن مرادزاده نیز در گفت‌وگویی با اشاره به کشت نهال حرا در سواحل گفت: جنگل‌های حرا در شهرستان‌های عسلویه و دیر قرار دارند و در سایر شهرستان‌های استان بوشهر به صورت دست کاشت توسط محیط زیست، منابع طبیعی و سازمان‌های مردم نهاد کاشته شده است.

وی  ادامه داد: جنگل‌های مانگرو یا حرا از جمله مهمترین اکوسیستم آبی بین دریا و خشکی هستند که نقش حفاظتی آنها بی‌نظیر است و در فرایند بیولوژیکی سواحل مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری نقش بارز دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: این جنگل‌ها را می‌توان تالاب‌های ساحلی پوشیده از درختان و درختچه‌های گرمسیری مستقر در اراضی بین جزرو مدی دریا در آبهای گرم، حد فاصل میان مدارهای 33 درجه شمالی و 33 درجه جنوبی عرض جغرافیایی تعریف کرد. تاکنون 10 هزار اصله نهال در جاده نگین بوشهر کاشته شده و 2 هزار اصله نهال نیز پایان هفته با مشارکت مردم کشت می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.