تاریخ انتشار : 1401/8/25 چاپ خبر
قطع درخت به جای اصلاح؛

هرس درختان در بوشهر حاشیه‌ساز شد/ اختلاف نظر شهرداری و اداره برق

هرس درختان توسط پیمانکار شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر موجب انتقادهایی از سوی اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری شده است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24"طی روزهای اخیر هرس درختان در شهر بوشهر که توسط پیمانکار شرکت توزیع نیروی برق صورت گرفته است، با انتقادهایی از سوی اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری روبرو بوده است.

هرس درختان برای جلوگیری از ورود شاخ و برگ درختان به شبکه‌های انتقال و توزیع برق یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است که هر ساله و در دوره‌های مختلف انجام می‌شود.

این کار به منظور پیشگیری از مخاطرات پیش رو انجام می‌شود تا در آینده مشکلی برای شبکه برق و همچنین مردم پیش نیاید چرا که عدم هرس درختان می‌تواند حوادث ناگواری را ایجاد کند.

انتظار می‌رود هرس درختان به صورت اصولی و صحیح و با مشارکت و همراهی شرکت توزیع نیروی برق و شهرداری انجام گیرد تا ضمن رفع خطر، آسیبی به فضای سبز شهری نیز وارد نشود.

هرس درختان اصولی باشد عضو شورای اسلامی شهر بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با انتقاد از هرس درختان در معابر و خیابان‌های اصلی شهر بوشهر اظهار داشت: انتظار می‌رود هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت توزیع نیروی برق و شهرداری برای چنین مواردی انجام شود.

عبدالخالق برزگرزاده با تاکید بر اجرای اصولی هرس درختان تصریح کرد: اگر قرار است هرس درختان در سطح شهر انجام شود باید صحیح و اصولی باشد تا هم باعث رفع مخاطرات برای شبکه برق شود و هم اینکه مشکلی برای درختان و فضای سبز شهری ایجاد نکند.

وی اضافه کرد: هرس‌های که در روزهای اخیر در خیابان‌های شهر انجام شده به بدترین شیوه ممکن انجام شده و برخی درختان به جای هرس قطع کرده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر تاکید کرد: این شیوه بسیار بد است و از شهردار بوشهر درخواست دارم رسیدگی سریع به موضوع داشته باشند تا شاهد تکرار چنین مسائلی نباشیم و آسیب به فضای سبز شهری در بوشهر وارد نشود.

هرس درختان بدون اطلاع شهرداری بوده است

معاون اجرایی و خدمات شهری شهردار نیز با انتقاد از وضعیت هرس درختان در شهر بوشهر اظهار داشت: متأسفانه پیمانکار اداره برق بدون اطلاع ما نسبت به هرس نامتعارف درختان کرده که مورد اعتراض ما قرار گرفته است.

مسعود غلامزاده اضافه کرد: طی نامه‌ای به اداره برق نیز این امر اعلام کردیم و فرماندار بوشهر نیز به موضوع ورود پیدا کردند.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای این موضوع ادامه داد: مقرر شد جلسه‌ای پیرامون موضوع هرس درختان در فرمانداری گرفته شود.

همراهی و همکاری و تعامل بین مدیران دستگاه‌های اجرایی باعث می‌شود تا چنین اقداماتی با بهترین شکل و به صورت اصولی اجرا شود و مشکلات حاشیه‌ای اینچنینی را شاهد نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.