تاریخ انتشار : 1403/1/6 چاپ خبر

حضور انبوه گردشگران در گناوه/ تعداد مسافران چندین برابر شهر است

شهرستان گناوه امسال نیز شاهد حضور گسترده مسافران و گردشگران است و تعداد مسافران ورودی به این شهر چندین برابر جمعیت شهر گناوه است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" عصمت اسماعیلی: ظرفیت‌های بی نظیر شهرستان گناوه از جمله ساحل و بازارهای تجاری، روستاهای گردشگر پذیر، آب و هوای معتدل در این فصل سال، طبیعت زیبا و از همه مهم‌تر خونگرمی و مهمان نوازی بندر نشینان مهمان نواز باعث شده تا ورود گردشگر به این شهرستان هر سال گسترده باشد.

شهرستان گناوه امسال نیز بار دیگر شاهد حضور گسترده مسافران و گردشگران بود و همه نقاط شهرستان به خصوص ساحل و سایت تجاری مملو از جمعیت در این ایام بود.

گناوه مرکز شهرستان این روزها میزبان مسافران بسیاری است و اگر چه مسافران از هفته‌ها قبل از عید نوروز و تحویل سال و تعطیلات رسمی در این شهر حضوری چشمگیر داشتند ولی این تعداد با آغاز تعطیلات رسمی نوروز ۱۴۰۳ بسیار بیشتر شد.

ساحل و سایت تجاری گناوه این روزها مملو از مسافران و گردشگران است که این بندر را برای سفر نوروزی و گذراندن تعطیلات برگزیده‌اند و چادرهای مسافران در ساحل و در کمپ‌ها، مدارس و محل‌های اسکان و پارک‌ها و در برخی موارد پیاده رو خیابان‌ها برپا است.

هرچند این جمعیت چندین برابر جمعیت گناوه است که زیرساخت‌های آن برای پذیرش این حجم از مسافر و گردشگر بسیار اندک است و به طور حتم مشکلات و کمبودهایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

حضور انبوه گردشگران در گناوه/ تعداد مسافران چندین برابر شهر است

ورود بیش از یک میلیون مسافر به شهرستان تا ۵ فروردین

به گفته فرماندار گناوه از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تا ۵ فروردین ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر نوروزی به شهرستان گناوه وارد شد که این تعداد ۱۲ برابر جمعیت شهرستان است.

محمد تقی صفری در نشست ستاد بحران شهرستان گناوه با بیان اینکه ورود چندین برابر جمعیت به شهرستان در ایام نوروز هماره از دغدغه‌های مسؤولان برای خدمات رسانی مناسب است، گفت: در این راستا کمیته‌های تخصصی ستاد هماهنگی خدمات سفر برای رسیدگی دربخش‌های مختلف از ماه‌ها قبل تشکیل شد و در زمینه تأمین مواد غذایی، ساماندهی بازار و سواحل و برنامه‌های فرهنگی متناسب با ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی شده است.

فرماندار گناوه از ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرستان گناوه برای خدمات‌رسانی به گردشگران خبر داد و بیان کرد: در این راستا ضمن فراهم کردن زیرساخت‌های اقامتی، ۶۳۰ چشمه سرویس بهداشتی ایجاد شد.

وی اضافه کرد: محل‌های لازم برای اسکان مسافران در زمان بحرانی و بارش باران تعیین و تجهیز شد و به تمامی ادارات ابلاغ شده است که تمامی امکانات و سالن‌های حوزه مربوط را رایگان در اختیار مسافران قرار دهند.

صفری با بیان اینکه هیچ نگرانی در تأمین مواد غذایی مورد نیاز گردشگران و مردم گناوه وجود ندارد گفت: گروه‌های مختلف خدمات رسان در سطح شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

هدایت مسافران به سمت روستاهای گردشگر پذیر

فرماندار گناوه با بیان اینکه بیشترین مسافر در خط ساحلی گناوه مستقر هستند اضافه کرد: این حجم مسافر به روستاهای اطراف گناوه برای اسکان و اقامت هدایت شده است.

وی خاطر نشان کرد: طبق آمار از سامانه اسکان فرهنگیان، گناوه بیش از هزار و ۴۰۰ خانواده شامل ۹ هزار نفر فقط در مدارس جا داده است و علاوه بر آن پنج سالن ورزشی، دانشگاه‌ها، مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس، مساجد و حسینیه‌ها میزبان مسافران است.

فرماندار با بیان اینکه خیابان‌های منتهی به میدان امام (ره) مدیریت خواهند شد، گفت: پرسنل شهرداری، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی مکلف شده‌اند تا شرایطی را فراهم کنند که تردد برای مسافران نوروزی هموار شود.

صفری با بیان اینکه ترافیک ایجاد شده در مسیرهای ورودی شهر ناشی از آن است که مسافرین نوروزی به محض ورود به شهر قصد دارند اول وارد بازار شوند و این امر ترافیک شدیدی در این مسیر ایجاد می‌کند، اضافه کرد: از همه مسافران و گردشگران درخواست می‌کنم ابتدا محلی را برای اسکان خود مشخص کنند، سپس در ساعت‌های مشخص شده و با حداقل وسیله نقلیه به سمت بازار حرکت کنند.

حضور انبوه گردشگران در گناوه/ تعداد مسافران چندین برابر شهر است

مسافران دستورات ایمنی را رعایت کنند

وی اظهار داشت: با اعلام وضعیت بارندگی و باد شدید مسافران نوروزی از نزدیک شدن به دریا و ساحل بشدت خودداری کنند.

فرماندار گناوه با تاکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و رعایت عفاف و حجاب گفت: از همه همشهریان درخواست می‌شود از ترددهای غیرضروری به مسیرهای منتهی به بازار و ساحل خودداری کنند تا مسافران و مهمانان نوروزی راحت تر به این مسیرها تردد کنند.

استان بوشهر مملو از مسافر نوروزی

استاندار بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان بوشهر هر ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم گردشگران از نقاط مختلف کشور است و امسال نیز حضور گسترده گردشگران را شاهد هستیم.

احمد محمدی‌زاده با اشاره به حضور بیش از یک میلیون مسافر نوروزی در این استان بیان کرد: گناوه از گردشگرپذیرترین شهرهای کشور در این ایام بوده است و تلاش شده که خدمات لازم در این شهر ارائه شود.

انتظار می‌رود برای سال‌های آتی برنامه ریزی های اساسی در این زمینه انجام شود و از این ظرفیت بی نظیر حضور گردشگران و استقبال از این شهرستان در گردشگری برای پیشرفت شهرستان با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب‌تر، استفاده بهینه شود.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.