تاریخ انتشار : 1402/10/5 چاپ خبر

پیش‌بینی۷۸۴ شعبه اخذ رای در بوشهر

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: در مجموع ۵۶۱ شعبه ثابت و ۲۲۳ شعبه سیار انتخابات در استان بوشهر ثبت و تایید شده است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" اکبر پورات در نشست ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: در راستای ارتقای آمادگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی، اعضای ستاد انتخابات استان ملزم به حضور در سطح شهرستان‌ها و ارزیابی اقدامات دستگاه‌ها و کارگروه‌های انتخابات شهرستان‌ها شده‌اند که بازخورد بسیار مناسبی از این اقدام حاصل شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تصریح کرد: در این بازدید و نشست‌ها بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها با ستاد انتخابات به استناد ماده ۱۳ و همچنین رعایت ماده ۷۵ قانون انتخابات در بحث رعایت بی‌طرفی از سوی مسؤولان استانی تاکید شده است.

وی افزود: در حال حاضر روند بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت استان دنبال می‌شود و بر اساس زمان‌بندی این فرایند تا ۱۴ دی ماه ادامه خواهد یافت.

پورات گفت: در این مدت زمان ما در کنار جلسات شهرستانی و حضور در شهرستان‌ها، موضوع جمع‌بندی شعب اخذ رأی در سطح استان دنبال کرده‌ایم و تلاش شده به صورت نوبه‌ای پیش‌بینی‌ها و درصد ثبت مرحله‌ای شعب را در مصاحبه‌ها اعلام کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: در آخرین مهلت ثبت شعب که ۳۰ آذرماه بود، مجموعاً ۷۸۴ شعبه در سامانه جامع انتخابات ثبت و به تأیید هیئت‌های اجرایی مراکز چهار حوزه انتخابیه رسیده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۵۶۱ شعبه ثابت و ۲۲۳ شعبه سیار است که ۴۷۱ شعبه در سطح شهرها و ۳۱۳ شعب روستایی در روز ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ مستقر خواهند شد تا پذیرای مردم حماسه‌ساز استان ولایتمدار بوشهر باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر یادآور شد: اقداماتی زیرساختی و فنی هم با جدیت برای ارزیابی و آمادگی شعب در نظر گرفته شده تا در روز ۱۱ اسفند ماه هیچ‌گونه خلل و مشکلی شاهد نباشیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.