تاریخ انتشار : 1402/8/16 چاپ خبر
مدیر عامل برق استان در نشست خبری مطرح کرد:

خاموشی ها در استان 48 درصد کاهش یافت / پاداش مدیریت مصرف برای 262 هزار مشترک اختصاص یافت

مدیر عامل برق استان بوشهر گفت: با وجود اینکه امسال یکی از سخت ترین تابستانها را در پیش داشتیم اما براساس ارزیابی شرکت توانیر، بوشهر در کاهش ساعات خاموشی رتبه اول را در کشور به دست آورده است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24"؛ غلامرضا حشمتی، مدیر عامل برق استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به گزارش عملکرد کاری این سازمان پرداخت و سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 حشمتی در این نشست خبری اظهار داشت: با وجود افزایش میزان گرمای هوا در استان بوشهر طی تابستان امسال اقدامات گسترده‌ای به منظور عبور موفق از تابستان انجام شد.

وی در ادامه داد: از ۹۸۸ هزار قبضی که در بخش خانگی مربوط به خرداد تا شهریور امسال برای مشترکان خانگی بوشهر صادر شد، ۲۷ درصد مشترکین شامل پاداش مدیریت مصرف شدند که معادل ۲۶۲ هزار قبض شد.

وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال ۳۶ بار رکورد واج بار سال قبل شکسته شد افزود: در عرصه برق خانگی حدود ۴۶۰ هزار اشتراک داریم و مدیریت آن کار سختی است که با فرهنگ‌سازی و ارائه مشوق‌ها شاهد کاهش یک درصدی در سال جاری بودیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش اداری نیز ۳۰ درصد کاهش مصرف را داشته‌ایم تصریح کرد: در بخش صنعت به طور متوسط هر هفته ۱۲ ساعت خاموشی برای صنایع داشتیم و شاهد نظم بسیاری خوبی به نسبت سال‌های قبل در اعمال خاموشی‌ها بودیم.

حشمتی با اشاره به واگذاری ۱۱ هزار اشتراک جدید در ۶ ماهه سال جاری افزود: امسال به طور متوسط روزانه ۲۰۰ مگاوات مدیریت مصرف داشتیم که معادل یک نیروگاه متوسط است.

وی از هوشمندسازی همه کنتورهای چاه‌های کشاورزی در استان خبر داد و افزود: امسال همه ادارات و صنایع نیز به کنتورهای هوشمند مجهز می‌شود و در مجموع ۱۰ هزار کنتور هوشمند در استان نصب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت: امسال تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه در استان اجرا شده و میزان اجرای پروژه‌ها تا پایان سال به هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با اشاره به رتبه اول استان در کاهش خاموشی‌های برق در سال جاری افزود: میزان خاموشی در سال قبل به ازای هر مشترک ۲۲۲ دقیقه بود که امسال به ۱۱۶ دقیقه رسیده و کاهش ۴۸ درصدی دارد.

حشمتی در پاسخ به سوال خبرنگار جنوب 24 در خصوص نیروگاه های برق خورشیدی اظهار داشت:امسال برای احداث سه هزار نیروگاه خورشیدی در استان برنامه‌ریزی شده و حمایت مناسبی از این طرح‌ها صورت می‌گیرد.

وی ظرفیت تولید عملی برق در استان بوشهر را سه هزار و ۵۰۰ مگاوات اعلام کرد و افزود: مصرف برق استان بوشهر در زمان اوج ۲ هزار و ۲۵۰ مگاوات است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.