تاریخ انتشار : 1402/5/19 چاپ خبر
مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر مطرح کرد:

1800 مدرسه تا سال 1406 نیاز استان است/ بیشترین مدارس فرسوده در سه شهرستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مسائل و مشکلات و چالش های این سازمان در امر مدرسه سازی پرداخت و سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" ه گزارش خلیج فارس؛ ابراهیم احمدی احمدی، مدیر کل نوسازی مدارس استانب بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای  ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان در استان بوشهر اقدامات و پیگیری‌های فراوانی صورت گرفته است.

وی در ادامه  افزود: مطالعات لازم برای برنامه‌ریزی به منظور تعیین اولویت‌های مدرسه‌سازی در استان انجام شده است و مسائلی همچون جمعیت فعلی، جمعیت کلاس‌های اولی‌های در سال‌های آینده و وضعیت کلاس‌های فرسوده بررسی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزان هزار و ۸۰۰ کلاس درس جدید تا سال ۱۴۰۶ در استان بوشهر نیاز است.

احمدی  اظهار کرد: علی رغم اینکه در  برخی نقاط استان وضعیت مدارس قابل قبول است، اما  در برخی نقاط استان نیز وضعیت بحرانی‌تر است که از جمله می‌توان به بوشهر، دشتستان و تنگستان اشاره کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با بیان اینکه ۲۵ مدرسه در شهرستان‌های جنوبی استان با اعتبارات نفت ساخته شده است افزود: اعتبارات ملی نیز به سمت مناطقی که مشکلات بیشتری داریم سوق یافته است.

وی از پرداخت 83 درصد مطالبات سنوات گذشته پیمانکاران نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان معادل 160 میلیارد تومان خبر داد.

احمدی با بیان اینکه سال ۱۴۰۳ بحرانی‌ترین سال در حوزه فضای آموزشی است تصریح کرد: بر اساس سند طراحی شده برای توزیع اعتبارات نوسازی مدارس تلاش می‌کنیم و با چشم‌انداز حساب‌شده مدرسه سازی را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۶ فضای آموزشی با ۲۵۰ کلاس درس در استان افتتاح شد افزود: امسال نیز ۲۷ مدرسه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح و ساخت ۴۶ مدرسه آغاز می‌شود.

مدیر کل نوسازی و توسعه مدارس با اشاره به اینکه 8 مدرسه کانکسی در استان داریم، خبر داد: جایگزین این مدارس در سال گذشته کلنگ زنی شده و امسال به بهره برداری می رسد تا شاهد حذف مدارس کانکسی باشیم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.