تاریخ انتشار : 1402/5/15 چاپ خبر

جذب ۴۰۰ دانشجوی بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به راه‌اندازی رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان در دولت سیزدهم گفت: با جذب ۴۰۰ نفر در کنکور سراسری سال جاری در دانشگاه فرهنگیان، تعداد دانشجو معلمان رشته بهداشت سلامت به ۷۱۰ نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش سایت خبری "جنوب24"؛ اعظم گودرزی روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره سفیران سلامت در استان بوشهر افزود: نهادینه شدن رفتار و دانش سلامت در دوره دانش‌آموزی سبب می‌شود تا آینده سالم‌تری برای ایران رقم بخورد.

وی با اشاره به کمبود مراقب سلامت در کشور افزود: با استفاده از ظرفیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز به عنوان مراقب سلامت، تلاش شده است تا سطح بهداشت مدارس و دانش بهداشتی دانش‌آموزان ارتقا یابد.‌

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با افزایش ۸.۵ درصدی راه‌اندازی و تجهیز اتاق‌های بهداشت در مدارس سراسر کشور در دولت سیزدهم، زمینه ارتقا دانش سلامت محور و ارائه خدمات به دانش‌آموزان فراهم شده است.

گودرزی تاکید کرد: با ورود دانشجو معلمان به مدارس در چهار سال آینده، سطح پوشش دانش‌آموزی از سوی مراقبان سلامت، رشد می‌یابد.

وی اظهار کرد: در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین و به ویژه ساحت زیستی بدنی، دوره‌های توانمندسازی و ارتقا دانش مراقبان‌سلامت با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: مراقبان سلامت مدارس با استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی و شبکه شاد، با اجرای برنامه‌های موثر دانش‌افزایی، دانش‌آموزان را برای سال تحصیلی آینده آماده کنند.

گودرزی بیان کرد: مراقبان سلامت، با رصد شرایط مدرسه، وضعیت سلامت دانش‌آموزان را به طور مستمر پایش کرده و اقدامات لازم برای برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های احتمالی فراگیر انجام دهند.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.