تاریخ انتشار : 1401/7/27 چاپ خبر
بزرگترین رویداد ورزشی جهان نزدیک است؛

فرصت جام جهانی قطر برای بوشهری‌ها / عرضه محصولات و صنایع دستی در قطر

برگزاری جام جهانی در کشوری در نزدیکی بوشهر فرصتی کم‌نظیر برای این استان است تا در ایام برگزاری جام جهانی، محصولات بومی و صنایع دستی استان در قطر عرضه شود.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" علی علوی‌تبار: حدود یک ماه دیگر جام جهانی فوتبال به عنوان مهمترین یا حداقل یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی دنیا در کشور قطر آغاز خواهد شد.

تفاوت این جام جهانی برای ایرانی‌ها، برگزاری جام جهانی در نزدیک‌ترین فاصله با کشور ما است که البته این نزدیکی برای استان بوشهر خاص‌تر است چرا که بنادر استان بوشهر کمترین فاصله را بنادر کشور قطر دارند.

بندر دیر در جنوب استان بوشهر در فاصله ۱۶۰ کیلومتری کشور قطر قرار گرفته است و این نزدیکی فرصت خوبی برای صادرات محصولات و تأمین نیازهای کشور قطر به ویژه در ایام جام جهانی است.

طی سال‌های اخیر صادرات استان بوشهر به کشور قطر افزایش یافته است و انتظار می‌رود با تأمین شرایط مناسب و توسعه زیرساخت‌ها زمینه توسعه صادرات بیش از گذشته فراهم شود.

علاوه بر تأمین کالا، برگزاری جام جهانی در کشور قطر این فرصت را برای استان بوشهر فراهم می‌کند که بتواند میزبان بخشی از تماشاگران جام جهانی باشد؛ چه در ایام جام جهانی و چه در قبل و بعد از آن.

ارائه صنایع دستی و همچنین محصولات تولیدی استان بوشهر در کشور قطر نیازمند تلاش مسئولان است که باید این فرصت را برای تولیدکنندگان و بازرگانان استان فراهم سازند.

فرصت چندانی تا زمان برگزاری جام جهانی باقی نمانده و می‌طلبد که فراتر از برنامه‌ریزی‌ها برای استفاده ویژه از فرصت‌های ممتاز این رویداد تلاش شود.

استفاده از فرصت حضور تماشاگران

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر عصر سه‌شنبه در نشست کارگروه صادرات غیر نفتی استان اظهار داشت: به دلیل نزدیکی استان بوشهر با قطر و تعداد تماشاگرانی که در آن روزهای بر گزاری مسابقات جام جهانی وارد کشور قطر می‌شوند، باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

اسماعیل سجادی منش اضافه کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مصمم است با جدیت از این فرصت برای جذب و حضور حداکثری گردشگران در غرفه‌های مربوط به استان بوشهر و حضور در دهکده کَتارا استفاده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با تاکید بر مغتنم شمردن این فرصت، افزود: دهکده کتارا دفتر بسیاری از سازمان‌های قطری است که این سازمان‌ها، انجمن مهندسان قطری، انجمن هنرهای زیبای قطر، مرکز هنرهای تجسمی، انجمن عکاسی قطر، فرهنگسرای کودک، انجمن تئاتر و آکادمی موسیقی قطر و نمایشگاه کشور قطر است.

وی ادامه داد: این دهکده یک دهکده بکر و آماده برای حضور تجار و بازرگانان استان بوشهر است که هزینه حضور هر تاجر، در بازار دهکده کتارا ۱۸۰ میلیون تومان محاسبه شده است.

فرصت جام جهانی برای بوشهری‌ها/ عرضه محصولات و صنایع دستی در قطر

عرضه محصولات بومی و صنایع دستی در قطر

سجادی منش افزود: این نمایشگاه فضای مناسبی برای حضور در دهکده فرهنگی و هنری است که به مدت ۲۴ روز در اختیار ما گذاشته می‌شود و به طور حتم از این فرصت برای ارائه محصولات غیر نفتی و صنایع دستی و دیگر محصولات استان بهره خواهیم برد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر خاطر نشان کرد: دهکده کتارا دارای غرفه‌های نقره‌ای و طلایی ۹۰۰ متر مربع برای استان بوشهر است.

وی بیان کرد: این دهکده دارای یک تماشاخانه روباز، یک تالار اپرا، یک سینمای چند منظوره، یک تالار کنفرانس چند منظوره، ساحل زیبا، و نوعی بازار در کشور قطر برای فروش محصولات غیر نفتی است.

سجادی‌منش خاطرنشان کرد: این دهکده فرصت بسیار خوبی برای فروش محصولات بویژه خرما و فرش و عبای دستباف بوشهری است که محصولات باید پاسخگوی گردشگران به مدت ۲۴ روز به مشتریان عرضه و در نظر گرفته شود.

حضور فعالان اقتصادی بوشهر در قطر

رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر نیز اظهار داشت: جام جهانی فوتبال فرصت خوبی برای استان بوشهر است که باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم.

خورشید گزدرازی افزود: در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی در قطر ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به کانون صادرات کالاهای غیرنفتی وجود دارد و با توجه به اقدامات و رایزنی‌های صورت گرفته با اتاق بازرگانی قطر، شرایط برای حضور در نمایشگاه قطر و فروش کالاهای غیر نفتی فراهم شده است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی بوشهر اهتمام ویژه‌ای نسبت به رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان برای حضور در قطر و فروش محصولات استانی برای حضور در نمایشگاه قطر دنبال شده است.

فرصت جام جهانی برای بوشهری‌ها/ عرضه محصولات و صنایع دستی در قطر

ایجاد غرفه‌های بوشهر در قطر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر نیز گفت: رونق صنعت گردشگری به صورت ویژه در دستور کار مدیریت ارشد استان بوشهر است.

علی باستین اضافه کرد: در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی در قطر صادرات غیر نفتی با توجه به اهمیت و نقش آن در پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری یکی از مباحث مهم در سال جاری است.

وی افزود: صادرات و فروش کالاهای غیر نفتی با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر در زمینه صادرات صنایع دستی و گردشگری دارد به نوبه خود رونق بخش تولید و اشتغال را به همراه خواهد داشت.

باستین ادامه داد: رونق بخش صادرات غیر نفتی نشانگر در دستور کار است و حضور در نمایشگاه قطر و غرفه‌هایی که برای استان بوشهر در نظر گرفته شده است باید به خوبی استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تاکید کرد: با فعال بودن این بخش چرخه اشتغال هم تضمین می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.