تاریخ انتشار : 1400/7/11 چاپ خبر
در استان بوشهر؛

تاسیسات سیلندر پرکنی استان، زیر ذره بین استاندارد

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از اجرای طرح استانداردسازی تاسیسات سیلندر پرکنی سطح استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری"جنوب24" به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد بوشهر، محمدرحیم بهره مند با اعلام این خبر افزود: تعداد 9 جایگاه تأسیسات گاز مایع L.P.G در استان بوشهر وجود دارد که با توجه به اجرای اجباری کنترل ایستگاه‌های سیلندر پرکنی گاز مایع و کنترل کیفیت سیلندرهای در گردش گاز مایع، امسال به روال سال های گذشته بازرسی فنی از آن ها انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت رعایت دقیق مندرجات استاندارد ملی شماره ۸۴۱ مربوط به حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع گاز مایع، کمیته‌ای تحت عنوان کمیته نظارت بر عملیات بازسازی و جایگزینی شیر و سیلندر با حضور نمایندگان ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط با محوریت اداره کل استاندارد تشکیل، تا بر حسن اجرای این امر مهم نظارت کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای عملیات بازسازی یا جایگزینی شیر و سیلندر گاز مایع یکی از اساسی‌ترین وظایف کمیته مرکزی است، خاطر نشان کرد: بازرسی از چگونگی نصب مخازن، ذخیره سازی و لوله کشی و تجهیزات وابسته به تأسیسات گاز مایع و محل نصب آنها طبق استاندارد ملی مربوطه از دیگر وظایف این کمیته است.

بهره مند با تاکید بر اینکه جایگاه داران موطفند مطابق استاندارد سیلندرهای متعلق به جایگاه را در حالت سالم و بدون خطر نگهداری کنند، عنوان داشت: در بازرسی‌های انجام شده در صورت مشاهده سیلندر دارای عیب و نقص در صورت امکان قسمت معیوب توسط شرکت مورد تأیید سازمان ملی استاندارد تعمیر و در غیر این صورت سیلندر از سرویس خارج شده و ذوب می‌شود.

وی افزود: همچنین در همین راستا با نظارت کارشناسان این اداره کل تعداد 5000 عدد شیر معیوب سیلندر گاز مایع L.P.G امحاء شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر خاطر نشان کرد: تمام افرادی که به نحوی با حمل و نقل و ذخیره سازی و توزیع گاز مایع سر وکار دارند باید کاملاً به خصوصیات این گاز آشنایی داشته باشند و برای محافظت در مقابل خطرات احتمالی روش‌های صحیح کار با آن را بیاموزند.

انتهای پیام/

 

 

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.