تاریخ انتشار : 1400/1/24 چاپ خبر

برداشت گندم در اراضی استان بوشهر ۴۰درصد کاهش یافت

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از کاهش برداشت برداشت در اراضی دیم و آبی استان بوشهر خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود ۷۷ هزار تن گندم از اراضی استان برداشت شود که نسبت به سال قبل کاهش بیش از ۴۰ درصدی دارد.

به گزارش سایت خبری"جنوب 24" خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به روند ادامه برداشت غلات در استان بوشهر اظهار داشت: برداشت گندم از اراضی دیم و آبی استان بوشهر تا اواخر اردیبهشت ماه دارد و در این راستا مراکز تحویل و خرید گندم در نقاط مختلف استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به  اینکه پیش بینی می‌شود افزون بر 77 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شود گفت: تاکنون افزون بر 3 هزار 611 تن گندم به مراکز خرید تعیین شده در 12 منطقه تحویل شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه بهای گندم خریداری شده از کشاورزان عضو سامانه یکپارچه پهنه‌بندی در 48 ساعت پرداخت می‌شود افزود: برای پرداخت سریع مطالبات کشاورزان از فروش گندم از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

عمرانی از بین رفتن 22 هزار هکتار مزارع گندم دیم استان بوشهر بر اثر خشکسالی خبر داد و بیان کرد: از 92 هزار هکتار اراضی گندم دیم استان بوشهر 22 هزار هکتار آن به سبب خشکسالی و کاهش بارش باران محصول آن از بین رفت و 70 هزار هکتار آن قابل برداشت است که بین 200 تا 500 کیلوگرم محصول گندم از هر هکتار برداشت می‌شود.

وی با اشاره به اراضی گندم آبی استان بوشهر تصریح کرد: 15 هزار و 450 هکتار اراضی گندم استان بوشهر به صورت آبی کشت شده که در هر هکتار بیش از 3 تن محصول برداشت می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به کاهش بیش از 40 درصدی برداشت گندم نسبت به سال قبل خاطر نشان کرد: سال قبل 143 هزار تن گندم از مزارع استان بوشهر برداشت شد که ‌امسال 77 هزار تن پیش بینی شده است.

انتهای پیام

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.