جنوب 24

رسانه خبری مستقل جنوب کشور
مهمترین عناوین خبری
1399/6/14 :: 11:28
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

تعاونی‌های کارآفرین برتر استان بوشهر تجلیل شدند + تصاویر

تعاونی‌های کارآفرین برتر استان بوشهر تجلیل شدند + تصاویر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از ۳ هزار تعاونی فعال در استان گفت: در پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر ۱۰ تعاونی کارآفرین موفق استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری" جنوب 24" ؛ حمیدرضا پناه ظهر امروز در آیین پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان بوشهر نقش مهم تعاونی در عرصه‌های تولیدی، اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و توسعه طرح‌های خدماتی را مهم دانست و اظهار داشت: تعاونی‌ها بهترین ساختار برای اجرای عدالت اجتماعی، اقتصادی و کاهش فاصله طبقاتی محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها در ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال بسیار موثرند افزود: تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگی‌های رشد گرایی و باز توزیعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تعداد تعاونی‌های استان را 3 هزار و 178 تعاونی دانست و تصریح کرد: یک‌هزار 100 تعاونی که 34 درصد است در عرصه خدمات، 900 تعاونی معادل 28 درصد در حوزه کشاورزی و 74 تعاونی استان بوشهر در بخش صنعت فعالیت می‌کنند.

پناه با بیان اینکه 621 تعاونی در شهرستان بوشهر قرار دارد افزود: پس از آن شهرستان‌های دشتی و دشتستان دارای بیشترین تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه 328 تعاونی استان بوشهر مربوط به بانوان است گفت: شش تعاونی مربوط به شرکت‌های دانش بنیان است و استان بوشهر دارای 15 اتحادیه تعاونی فعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر هم با بیان اینکه تعاونی‌ها نگاه مردم محور دارند افزود: باید اقتصاد استان به سمت تعاونی‌ها سوق یابد.

سعید زرین‌فر با تاکید بر نقش مهم تعاونی‌ها  در کارآفرینی و اشتغال خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها واحدهای کوچک ویژه اقتصادی هستند که در تولید ملی، کارآفرینی، اشتغال مشارکت می‌کنند.

وی با تاکید بر حمایت ویژه از تعاونی‌ها بیان کرد: باید تعاونی‌ها و نقش آن به مردم شناسانده شود تا شاهد رونق بیش از پیش آنها باشیم.

بر اساس این گزارش در پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر 10 تعاونی کارآفرین موفق استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفت.

انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.
    گزارش تصویری
    سایر اخبار و مطالب