جنوب 24

رسانه خبری مستقل جنوب کشور
مهمترین عناوین خبری
1399/2/25 :: 8:53
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

نسخه نویسی الکترونیکی در همه شهرستانهای استان بوشهر اجرا می شود / استان بوشهر روزانه یک میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان هزینه می‌کند

نسخه نویسی الکترونیکی در همه شهرستانهای استان بوشهر اجرا می شود / استان بوشهر روزانه یک میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان هزینه می‌کند

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه در ۲ ماه گذشته ۶۰ میلیارد تومان از مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرار داد پرداخت شده است گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده بیمه سلامت بوشهر روزانه یک میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان هزینه می‌کند.

به گزارش سایت خبری"جنوب 24" پرویز رمضانی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برای مقابله با انتشار کرونا بیمه سلامت خدمات ویژه‌ای انجام داده است اظهار داشت: ضدعفونی امکانات و تجهیزات بیمه سلامت، حفاظت از کارکنان و مراجعه کنندگان و تب سنجی از جمله برنامه‌های بیمه سلامت استان بوشهر در برابر کرونا است.

وی دورکاری کارکنان بیمه سلامت را یکی دیگر از خدمات این نهاد بیمه‌ای دانست و بیان کرد: در بحران ویروس کرونا تنها یک سوم کارکنان در ادارات بیمه سلامت حضور دارند و 2 سوم دیگر به صورت دور کاری خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:اکنون نسخه نویسی الکترونیکی در همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر  اجراء می‌شود که در این راستا 70 پزشک عمومی، 100 پزشک متخصص و فوق تخصص و در مجموع 470 موسسه درمانی، تشخیصی، دارویی و تصویربرداری در طرح نسخه نویسی الکترونیکی همکاری می‌کنند.

رمضانی، بیان کرد: در نسخه نویسی الکترونیک در تمامی شهرستان‌های 10 گانه  استان افراد بیمه سلامت بدون نیاز به دفترچه  تنها با ارائه کد ملی می‌توانند به مطب‌های طرف قرارداد برای درمان مراجعه  کنند و پزشکان می‌تواند در سامانه الکترونیکی نسخه نویسی، دارو، خدمات پاراکلینیک، آزمایش و تصویربرداری  تجویز می‌کنند.

وی، از پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در 2 ماه گذشته 60 میلیارد تومان از مطالبات  موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرار داد پرداخت شد و  بر اساس ارزیابی انجام شده بیمه سلامت بوشهر روزانه یک میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان هزینه می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 500 هزار نفر در استان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند گفت: هم‌اکنون 500 هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش 5 صندوق بیمه سلامت شامل روستاییان، همگانی، کارمندان، ایرانیان و سایر اقشار قرار دارند .

رمضانی بیان کرد: 68 درصد عضو صندوق روستاییان، 16 درصد کارکنان دولت، 5 درصد سایر اقشار و 10 درصد عضو صندوق بیمه همگانی هستند.
انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.
    گزارش تصویری
    سایر اخبار و مطالب