تاریخ انتشار : 1402/8/17 چاپ خبر

نمایشگاه خرمای بوشهر با شعار ارتقای کیفیت برگزار می شود

رئیس انجمن خرمای استان بوشهر از ضرورت ارتقای خرمای کبکاب بوشهر سخن گفت و اظهار داشت: ارتقای کیفیت خرمای استان و تبیین اهمیت درجه‌بندی خرمای کبکاب از برنامه‌های مهم انجمن خرمای استان بوشهر است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24"ندیر پورجم، رئیس انجمن خرمای استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: توسعه بازارهای خرما به عنوان یک برنامه و اولویت مهم در دستور کار است و در این راستا بهبود کیفیت خرما را باید ویژه‌تر دنبال کنیم.

وی در ادامه افزود:  در همین راستا به صورت سالانه نمایشگاه‌های خرما برگزار می‌شود که امسال پنجمین دوره نمایشگاه را برگزار می‌کنیم که با حضور فعالان این عرصه با شعار ارتقای کیفیت خرمای استان و تبیین اهمیت درجه‌بندی خرمای کبکاب برگزار می‌شود.

رییس انجمن خرمای بوشهر از پیگیری موضوع تهاتر خرما با میوه‌های گرمسیری خبر داد و بیان کرد: شرایط و زیرساخت‌های این اقدام توسط سازمان توسعه تجارت در حال ایجاد شدن است.

خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر نیز در این نشست خبری گفت: رایزنان اقتصادی کشورهای امارات، قطر، پاکستان و روسیه به عنوان کشورهای مرتبط با بازار هدف خرما استان بوشهر در پنجمین نمایشگاه و میز ملی خرمای استان از 23 تا 26 آبان شرکت می‌کنند.

«خورشید گزدرازی» اظهار کرد: در پنجمین نمایشگاه و میز ملی خرما استان بوشهر، ۱۳ استان شرکت می‌کنند که به نسبت دوره قبل استقبال بسیار بیشتری انجام شده است.

وی بیان کرد: امید است در این رویدادهای خرمایی که با حضور مسئولان کشوری و استانی رقم می خورد دستاوردهای بسیار خوبی برای حوزه خرمای استان بوشهر محقق شود.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر تصریح کرد: توسعه بازارهای هدف در نمایشگاه خرما که پس از گذشت چهار سال جایگاه و پایگاه خوبی در عرصه ملی و بین المللی پیدا کرده با جدیت تمام دنبال خواهد شد.

گزدرازی ادامه داد: با توجه به نشست‌های کارشناسی شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی و انجمن ملی خرما در استان بوشهر در پنجمین نمایشگاه و میز ملی خرما استان بوشهر، موارد حوزه خرما دسته بندی و پیشنهادات در حوزه‌های مختلف به وزارتخانه‌های مربوطه و بویژه صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهد شد تا با تصمیم‌سازها در بخش کلان کشور، چالش و مشکلات حوزه خرما به حداقل برسد.

وی گفت: یکی از راهکارهای رونق بازار خرما پیگیری برای ارز حاصل از صادرات خرما است که با پیشنهاد میز ملی و شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی، تهاترر خرما با میوه‌های گرمسیری در دستور کار قرار گرفته که تحقق این مهم به رونق بازار خرمای استان کمک چشمگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.