تاریخ انتشار : 1401/9/7 چاپ خبر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

علوم پزشکی بوشهر ۱۰۶ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب دارد / پرداخت ۸ میلیارد تومان تعرفه خدمات پرستاری در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هم‌اکنون طلب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به سازمان‌های بیمه‌گر ۱۰۶ میلیارد تومان که ۸۱ میلیارد تومان آن مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است.

به گزارش سایت خبری "جنوب24" حسن ملکی‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه شرایط کرونایی درآمدهای بیمارستان‌های استان کاهش داد، اظهار داشت: در شرایط کرونایی بیمارستان مرکزی بوشهر، به بیماران کرونایی تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه درآمد ماهانه این بیمارستان قبل از بیمار کرونا ماهانه 8 میلیارد تومان بود، گفت: اکنون درآمد این مرکز درمانی به 200 میلیون تومان رسیده که 66 درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد و مابقی کسری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طلب این دانشگاه به سازمان‌های بیمه‌گر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: هم‌اکنون طلب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به سازمان‌های بیمه‌گر 106 میلیارد تومان است.

ملکی‌زاده اضافه کرد: بدهی سازمان تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 81 میلیارد تومان است.

وی حقوق ماهانه پرداختی به کارکنان در این دانشگاه ماهانه 117 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این راستا حقوق نیروهای غیررسمی به این مجموعه افزوده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعداد پرسنل این مجموعه را 8 هزار و 500 نفر دانست و بیان کرد: 227 نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر داریم.

ملکی‌زاده هزینه سلف سرویس ماهانه در این دانشگاه را 4 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سالانه افزون بر 40 میلیارد تومان هزینه سلف سرویس دانشجویی این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه 58 درصد هزینه‌های بیمارستان خلیج‌ فارس بوشهر از محل درآمد آن پوشش داده می‌شود خاطرنشان کرد: هزینه این مرکز درمانی ماهانه 9 میلیارد تومان است که 15.5 میلیارد تومان آن از محل درآمد آن تأمین می‌شود که 58 درصد هزینه‌ها پوشش می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه سال قبل بدهی این دانشگاه به بخش‌های مختلف پرسنلی، تجهیزاتی، دارویی و حوزه خدماتی 700 میلیارد تومان بود، گفت: امسال تاکنون این بدهی به 497 میلیارد تومان رسیده است.

ملکی‌زاده از افزایش تخت‌های بیمارستانی خبر داد و تصریح کرد: تعداد تخت‌های مصوب بیمارستانی استان بوشهر 1220 تخت است که یک‌ هزار و 68 تخت آن فعال است و 174 تخت مراقبت‌های ویژه وجود دارد.

وی اضافه کرد: در برنامه جدید تلاش شده که تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش پزشکان متخصص خاطرنشان کرد: 8 پزشک فوق تخصص، 12 پزشک متخصص و 59 پزشک عمومی به مجموعه پزشکان استان بوشهر افزوده شد و اکنون 260 پزشک متخصص در استان فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از ۱۵ سال مبلغ هشت میلیارد تومان بعنوان علی الحساب به گروه هدف پرداخت شده  و با پیگیری انجام شده قرار است ۲ ماه دیگر هم پرداخت شود. 

 

انتهای پیام/

نظرات

هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.