در نشست رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با رسانه ها مطرح شد:

تولید و اشتغال محور بودجه سال آینده است/ اعتبارات عمرانی استان افزایش می‌یابد/ 10 درصد رشد اقتصادی برای استان پیش بینی میشود

علی درویشی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه به بیان جزئیات لایحه بودجه سال 1401 در استان پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش سایت خبری "جنوب 24" علی درویشی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به پیش‌بینی رشد 8 درصدی اقتصادی بر اساس سیاست‌های مالی در برنامه‌‌های 5 ساله سوم تاکنون اظهار داشت: الزامات رشد اقتصادی 8 درصدی توسعه سرمایه‌گذاری و اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی است که در سال‌های گذشته محقق نشد.

وی با بیان اینکه 42 درصد از رشد 8 درصدی اقتصادی در برنامه ششم باید از محل بهره‌وری تأمین شود گفت: 3.5 درصد از محل بهره‌وری و 4.5 درصد از محل سرمایه‌گذاری رشد 8 درصدی محقق می‌شود.

وی بیان کرد: رشد اقتصادی از سال 1391 تاکنون حدود 6.7 درصد بوده است که بر اساس برنامه‌ریزی امسال باید از 8 درصد فراتر برود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، تولید و اشتغال را محور لایحه بودجه سال آینده دانست و تصریح کرد: برنامه آمایش سرزمینی مورد توجه ویژه قرار دارد و بر این اساس طرح‌ها و پروژه‌ها اجرایی می‌شود.

درویشی اهداف اجرایی شدن طرح آمایش سرزمینی را عدالت محوری دانست و خاطر نشان کرد: اصلاح نظام بانکی یکی از مطالبات مهم مردم است که این مهم مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی بهبود فضای کسب و کار را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: با تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد زمینه توسعه فضای کسب و کار فراهم می‌شود و در این زمینه 2 بخش صنایع و سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر رشد اقتصادی استان بوشهر را به‌صورت میانگین 5.9 درصد دانست و تصریح کرد: سال آینده این میزان رشد اقتصادی به 8 درصد برای کشور و استان بوشهر 10 درصد پیش‌بینی شده است.

درویشی اعتبارات هزینه‌ای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان بوشهر از 500 میلیارد تومان سال جاری به 620 میلیارد تومان در سال آینده افزایش می‌یابد.

وی افزایش اعتبارات عمرانی و تملک دارایی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: اعتبارات عمرانی و تملک دارایی استان در سال جاری یک‌هزار و 850 میلیارد تومان است که این میزان در لایحه بودجه سال آینده با رشد 23 درصدی به 2 هزار و 275 میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، با اشاره به اعتبارات طرح‌های عمرانی از محل ردیف‌های ملی افزود: اعتبارات از محل ردیف‌های ملی در لایحه بودجه 1401 افزایش یافته و پروژه خط ریلی بوشهر از محل ردیف ملی از 100 میلیارد تومان به 125 میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام/